Stiho bestaat 100 jaar: een eeuw 'meer bouwvermogen'
Op 4 maart 1926 start de 26-jarige Gerrit Sybrand Pelt in een werfkelder aan de Oudegracht in Utrecht De Stichtsche Houthandel. Het motto luidt destijds: “Bij ons ligt klaar wat u zoekt!”. Een belofte die honderd jaar later nog altijd overeind staat.
100 jaar Stiho en toch voelt het nog steeds hetzelfde. Stiho is een plek waar je binnenloopt en meteen weet, hier zit ik goed. Of je nu alleen werkt, of samen bouwt aan iets groots. Wij zagen, helpen, regelen en plannen. Zodat jij je handen kunt laten spreken.
Vandaag is Stiho een landelijke speler met 27 vestigingen en een centraal distributiecentrum in Utrecht. Een partner die dagelijks duizenden bouwprofessionals ondersteunt met materialen, logistiek, advies en digitale oplossingen. Alles onder één dak.

100 jaar meer bouwvermogen met Pieter Pelt
Pieter Pelt, kleinzoon van onze oprichter Gerrit Sybrand Pelt en lid van de Raad van Commissarissen, kijkt terug en blikt vooruit op 100 jaar Stiho in dit interview met onze Business Unit Manager, John Faas.
"In de bouw ben je soms een eenvoudige handwerker. Bij ons ben je een held."
Lees hier het interview met Pieter Pelt >
Klant- en leveranciersverhalen in beeld
Al 100 jaar geven we onze klanten samen met onze partners meer bouwvermogen. Met elkaar bouwen we aan mooie projecten én onderling vertrouwen. De mijlpaal van 100 jaar hadden we nooit bereikt zonder onze vakmensen, bouwprofessionals en leveranciers. Daarom geven we in ‘Stiho 100 jaar’ het woord aan hen.
Vieren met betekenis: 100 goede doelen
In ons jubileumjaar doen we als familiebedrijf graag wat terug voor de maatschappij. We steunen dit jaar 100 goede doelen en geven extra terug met ons initiatief ‘Herstelwerk’. Binnen dit programma werken we samen met onze DSG-collega’s van Baars & Bloemhoff en Bouwmaat om echt impact te maken.
Bij Herstelwerk knappen we samen met collega's, klanten en leveranciers verouderde locaties, met een publieke of maatschappelijke functie, op. De eerste Herstelwerk-projecten zijn al gestart bij het Leger des Heils in Gouda, De Huppe in Zwolle, Huis aan Water in Katwoude, de Zorgmanage in Hoofddorp en Boerderij De Goffert in Nijmegen. Meer informatie over de goede doelen en Herstelwerk vind je hier.








